Informace pro obyvatele a návštěvníky
Informační centrum
MENU

Benešov City Live 2020

MENU

OHLÉDNUTÍ ZA 5. ROČNÍKEM BENEŠOV CITY LIVE – 8.7. – 23.8.2020

Máme za sebou již 5. ročník oblíbeného multižánrového letního festivalu na benešovském Masarykově náměstí. Letos však kultura utrpěla značnou ránu vlivem koronavirové pandemie a s ní vydaných vládních opatření.

Počty účastníků na hromadných akcích se nakonec ustálily na počtu 1000 pro venkovní prostory a tak, od 8. července do 23. srpna jsme se mohli opět setkávat, znovu po delší době zase kulturně žít a sdílet spolu program s přehlídkou hudby, tance, divadla a letního kina.

Letos poprvé jsme uspořádali poslední filmový večer pod širým nebem v amfiteátru Přírodního divadla Konopiště. Součástí letního festivalu bylo i tradiční Benešovské posvícení s farmářským trhem, pohádkou pro děti, posvícenskou zábavou a na samém závěru jsme potěšili také příznivce oblíbených Babouků.

Letošní Benešov City Live uvedl nové hosty jako např.:

 • Lucie Revival
 • Malina Brothers
 • Artmosféra
 • Sakramejdlo
 • Sabina Ludányiová
 • Vranovanka
 • Týnečanka
 • Unigena
 • Štěpán Kojan
 • ATD
 • Lahvátor
 • a mnoho dalších.

Děkujeme za váš zájem, za to, že máte chuť přijít na naše náměstí a společně se potkávat, poslouchat koncerty, tančit a především se příjemně bavit i v době, kdy se kultura odsunula do pozadí. Neměli bychom na ni zapomenout, protože vždy byla součástí našich životů a dodávala nám pozitivní emoce i tolik potřebnou energii a radost.

Věříme, že letošní ročník Benešov City Live připomněl její poslání a těšíme se na nové zážitky v příštím roce.

Vaše ohlasy… naše motivace…

Rád bych poděkoval za zábavný večer na koncertě skupiny Czech Floyd na náměstí v Benešově. Velmi jsem si užil nejenom skvělou hudbu, ale i dobré pivo, občerstvení a setkání s přáteli. Oceňuji výbornou organizaci celé akce a přeji Benešovu a jeho občanům další podobné kulturní zážitky. Budu se těšit na další setkání při mých budoucích návštěvách. DĚKUJI!!!!!

Thomas, Utah, U.S.A.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat za krásný zážitek jak z návštěvy Konopiště, tak z návštěvy Benešova. Při našem krátkém pobytu jsme měli i možnost stihnout večerní produkci v rámci festivalu Benešov City Live. Večerní kino s občerstvením se nám moc líbilo, skvělá atmosféra !!!! Tato akce velmi pozitivně ukončila a zpříjemnila náš 2denní pobyt v Benešově. Skvělý nápad. Podobný letní festival máme i u nás v Umea, díky němu si léto ve městě mnohem více užíváme.

Viktor a Maria, Umea, Švédsko

Benešov City Live je jistě skvělá akce. Výhodou je, že je každý týden něco, takže člověk nemusí moc hlídat datum. Zkrátka, když má chuť, tak může vyrazit a ví, že na náměstí něco určitě bude. Osobně jsem to objevil náhodou z plakátu u nás v Říčanech cestou na nádraží –  dobrý nápad oslovit i obce v okolí Benešova. Obzvlášť ty, co jsou na vlaku. Já sám jsem se zúčastnil celkem 4 představení Benešov City Live. Určitě fajnová akce, která svými nedělními filmy pod širým nebem může být zpestření konce víkendu, v neděli totiž normálně moc akcí nebývá, takže tohle je určitě bezva. Příští rok festival jistě rád navštívím.

David, Říčany

Jezdíme do Benešova na víkendy z Prahy a letos jsme se byli podívat na několik představení Benešov City Live. Byl to pro nás nevšední zážitek, který Praha nenabízí. Nadchla nás velmi milá atmosféra, osobní, přátelská a navíc umocněná opravdu bohatým programem, moc se nám na náměstí líbilo i letní kino. A je skvělé, že se mohou Benešáci takto bavit téměř celé prázdniny.

Kristýna, Praha

Děkujeme za Vranovanku a Týnečanku. Moje babička je důchodkyně z nedaleké vesnice u Benešova. Tím, že jsem ji vzala na její oblíbené dechovky během konání Benešov City Live, jsem jí udělala velkou radost. Zazpívala si známé písničky, potkala se svými známými, byla nadšená. Děkujeme za krásnou akci.

Jaroslava, Benešov

Letošní Benešov City Live lze hodnotit jako převelice úspěšný. Náměstí vždy zaplněné lidmi, kteří seděli nejen na připravených lavičkách před podiem, ale i na všech lavičkách na náměstí, i ty u kašny byly obsazené, a navíc mladí si přinášeli karimatky a seděli na nich po celé vozovce až k soudu. Náplň festivalu byla tak rozmanitá, že každý z nás si našel několik pořadů, které se mu velice líbily. Prostě každý si během festivalu mnohokrát přišel na své.

Také výběr filmů byl zdařilý, při českých veselohrách se diváci srdečně bavili. Všichni jsme byli velmi nadšeni z našich benešovských umělců! Pořadatelé festivalu si zaslouží od nás Benešáků velký obdiv a tisíceré upřímné díky za zorganizování tak pěkné a hodnotné kulturní události.

František, Benešov