Informace pro obyvatele a návštěvníky
Informační centrum
MENU

Bosostezka

 data-srcset
MENU

Nová „bosostezka“ v srdci konopišťského parku pobaví a zpříjemní dny nejen rodinám s dětmi ….

Dlouho jsme přemýšleli, čím bychom mohli vám, „Benešákům“ i turistům, zpříjemnit a zpestřit procházky, běhy, cyklovýlety po našem krásném zámeckém parku.

Stánky s občerstvením, dětské hřiště ani lanový park by nám na tomto charismatickém místě Národní památkový ústav, který má zámek i park pod kontrolou, nedovolil. Tyto stavby by již narušovaly ráz a charakter zámeckého parku. Po konzultacích s památkáři jsme zvolili tento nenápadný, ale pro širokou veřejnost příjemný, zdravý a hravý prvek – stezku bosých nohou.

Toto místo již dlouhá léta slouží k odpočinku. V létě skýtá stín. Nejen rodiny s dětmi si zde rozbalují své svačinky. Děti běhají a hrají si na přilehlé louce. V létě je příjemné si smočit alespoň nohy v přilehlém rybníce. V našem infocentru na hrázi vám od nové turistické sezóny rádi nově zapůjčíme i piknikové deky. Děti se zabaví zdravou bosou chůzí po stezce i přilehlé louce, zatímco vy načerpáte novou energii ze sluníčka, přírody a třeba dobré svačinky. Od jara 2021 se pak můžete těšit na pár drobných zpestření.

A naše plány do budoucna? Až nám finanční situace dovolí, okamžitě se pustíme do renovace laviček a plotu. Rádi bychom zde vybudovali i menší kryté posezení. Držte nám palce a nezapomeňte si přijít vyzkoušet zdravé bosování v Konopišti (ale pozor, brzy budeme bosoviště zazimovávat).

V případě dotazů, informací, tipů na zlepšení ohledně nové bosostezky pište na

Galerie

Stezka bosých nohou byla realizována s finančním přispěním Středočeského kraje.