Informace pro obyvatele a návštěvníky
Informační centrum
MENU

Duety – Znovu přeloženo

MENU
Duety – Znovu přeloženo

Datum: 5. května 2021

Ulice: Na Karlově 2064

Město: Benešov

Upřesnění místa: KD Karlov

Organizátor: Kulturní a informační centrum Benešov, s.r.o.

Z důvodů vládních opatření se 11. 11. 2020 představení Duety neuskuteční, nový termín je 5. 5. 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, není nutné je vyměňovat. V případě, že se vám nový termín nehodí, je možné vstupenky vrátit každý všední den od 8:30 do 17:00 po otevření Turistického informačního centra, nejpozději však do 1. 3. 2021.
Děkujeme za pochopení.

Duety (Peter Quilter)
Překlad: Pavel Dominik, režie: Jakub Nvota
Hrají: Monika Absolonová, Filip Blažek

Duety jsou hereckým i pěveckým koncertem pro dva herce, kteří s humorem a lehkostí pojmenovávají ve čtyřech komediálních příbězích zvláštnosti vztahů.

V prvním příběhu se dva životní ztroskotanci seznamují na inzerát, oba utrápení a poučení věčným a marným hledáním alespoň přijatelného partnera. V dalším velký šéf oslavuje narozeniny a všechno zařizuje jeho věrná sekretářka. Byl by z nich i hezký pár, kdyby on nebyl tak trochu gay. Nikdo však nechce být sám… A proto je někdy přátelství lepší než láska. Ve třetím sledujeme manželský pár v krásném apartmá v exotickém prostředí španělského dovolenkového ráje, noc, bouřlivá párty, co více si přát. Bylo by to krásné, kdyby manželé, kteří spolu tráví čas, nebyli zároveň v rozvodovém řízení. Buď se zabijí, nebo… V posledním příběhu se ocitáme ve svatebním apartmá spolu s nevěstou, která už není úplně nejmladší a za “podpory” svého cynického bratra se vdává již potřetí. Svatební šaty podlehnou zkáze, hosté čekají v nervózním napětí, nikdo neví, co se děje… Člověk je ale zvláštní tvor, a i uprostřed totální apokalypsy nepřestane doufat. Někdy k povzbuzení stačí jen maličkost.

(Přeloženo z 28. 4. a 11. 11.)