Informace pro obyvatele a návštěvníky
Informační centrum
MENU

Festival parních lokomotiv

MENU
Festival parních lokomotiv

Datum: 9 - 11. září 2022

Město: Benešov

Organizátor: SPOLEK POSÁZAVSKÝ PACIFIK

WWW: http://www.festivalparnichlokomotiv.cz/

Program
pátek, 9.9.2022
Slavnostní parní protokolární vlak u příležitosti zahájení festivalu a oslavy 125. výročí trati Čerčany – Jílové u Prahy určený pro veřejnost, děti z dětských domovů a pozvané významné hosty, zástupce sponzorů a vystavovatelů exponátů.
Trasa vlaku: Praha-Vršovice (13:09) – Davle – Čerčany – Benešov u Prahy (16:00).
Složení vlaku: parní lokomotiva 354.7152 z roku 1917 se soupravou historických vozů 3.třídy z období let 1908 až 1937. Z Čerčan do Benešova bude z důvodu změny směru jízdy vlak tažen historickou motorovou lokomotivou T 478.2006, parní lokomotiva bude v tomto úseku zařazena na konci vlaku.
Plánované mezinárodní zvláštní osobní vlaky:
parní trakce: Linz – České Budějovice – Benešov u Prahy motorová trakce: Erfurt – Vojtanov – Praha – Benešov u Prahy
Neoficiální představení vozidel: zájemci si mohou z vnější strany v ŽST Benešov u Prahy (z prostor přístupných veřejnosti) prohlédnout přijíždějící vozidla na výstavu.
sobota, 10.9.2022
Výstava lokomotiv od 09:00 do 17:00 hod. a noční fotografování lokomotiv.
Oficiální zahájení výstavy, prezentace vystavovaných vozidel v depu a na točně, prezentace zahraničních spolků a společností zabývajících se renovací historických vozidel včetně prezentace jejich modelů a fotografií, prezentace organizátorů festivalu a jejich činností, prezentace partnerů festivalu, jízdy na stanovišti strojvedoucího lokomotivy BN 60 v obvodu depa, statické noční fotografování vystavovaných exponátů (bez otáčení na točně). Hvězdicové jízdy zvláštních historických vlaků tažených parními, motorovými lokomotivami. Plánované trasy zvláštních vlaků naleznete v přiložených mapkách za úvodním textem.
neděle, 11.9.2022
Výstava lokomotiv od 08:00 do 16:00 hod., prezentace vystavovaných vozidel v depu a na točně, prezentace zahraničních spolků a společností zabývajících se renovací historických vozidel včetně prezentace jejich modelů a fotografií, prezentace organizátorů festivalu a jejich činností, prezentace partnerů festivalu, jízdy na stanovišti strojvedoucího lokomotivy BN 60 v obvodu depa.
Hvězdicové jízdy zvláštních historických vlaků tažených parními, elektrickými a motorovými lokomotivami. Plánované trasy zvláštních vlaků naleznete v přiložených mapkách za úvodním textem.