Informace pro obyvatele a návštěvníky
Informační centrum
MENU

Ochutnej Evropu

MENU
Ochutnej Evropu

Datum: 3. září 2022

Město: Benešov

Organizátor: Středočeský kraj

Program:

  • 10:00 Zahájení akce 
  • 10:30-11:30 Severní Evropa
  • 12:00-13:00 Jižní Evropa
  • 13:30-14:30 Střední Evropa
  • 15:00-16:00 Západní Evropa
  • 16:30-17:30 Východní Evropa
  • 17:30-18:00 Vystoupení kapely Eddie Stoilow, Šárka Vaňková, poděkování

Na začátku srpna odstartovala série akcí Ochutnej Evropu, které v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské Unie pořádá Středočeský kraj. Po úspěšných zastávkách v Příbrami, Nymburce, Berouně a Mladé Boleslavi se další uskuteční v sobotu 3. září od 10 do 18 hodin na Masarykově náměstí v Benešově, kde se návštěvníci mohou těšit na gastronomické speciality i bohatý program. Akce probíhají pod záštitou ministra pro evropské záležitosti ČR pana Mikuláše Beka.
 
Kromě nabídky kulinářských specialit z různých koutů Evropy budou v rámci sobotního programu představeny jednotlivé evropské země. Mladá kapela Madam Royal, finalista posledního ročníku soutěže Skutečná liga, představí země i po hudební stránce. V hard-popovém provedení si návštěvníci vychutnají hity jako Dragostea Din Tei, Igraj Moja Hrvatska, Beautiful Day, Life Is Life nebo Zitti E Buoni. Po představení jednotlivých bloků evropských zemí, rozložených do celého dne, bude účastníky čekat vystoupení populárních interpretů: Eddie Stoilow a Šárka Vaňková.
 
Na své si přijdou dospělí i děti, pro které je připraven speciální program, skákací hrad, malování na obličej a spousta zábavných soutěží. Ti starší si budou moci otestovat své vědomosti v zábavném kvízu a vyhrát zajímavé ceny.
 
Akce umožňuje ochutnat Evropu jak přeneseně díky mnoha zajímavým informacím, tak i doslova. „Stánky s evropskými specialitami se na každou z akcí částečně obměňují. V Mladé Boleslavi se tak návštěvníci mohou těšit na francouzské makronky, španělské churros, belgické hranolky, holandská piva, rumunská vína, italské speciality a mnoho dalšího,“ zve všechny obyvatele Mladé Boleslavi a okolních obcí, ale i další zájemce Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.
 
Spolu s festivalem míří do Benešova také putovní výstava oceněných staveb, realizovaných na území Středočeského kraje za přispění finančních prostředků z Evropské unie. Výstava pomáhá mimo jiné pochopit význam členství České republiky v Evropské unii.