Informace pro obyvatele a návštěvníky
Informační centrum
MENU

S medem za medvědem

MENU
S medem za medvědem

Datum: 13. září 2020

Město: Konopiště

Organizátor: Kulturní a informační centrum, příspěvková organizace

Přemýšlíte nad tím, jak zajímavě strávíte zářijovou neděli se svými dětmi? Máme pro vás tip na báječný výlet do Benešova s doprovodným programem na Konopišti. Vydejte se s námi na dětskou stezku S medem za medvědem v neděli 13. 9. 2020.

V TIC na Masarykově náměstí v Benešově si vyzvednete herní plán, který v několika zastaveních nabízí spoustu vyžití, úkolů, rébusů a kvízů a vede až do areálu zámku Konopiště. Odměnou vám bude poklad na konci stezky a bohatý doprovodný program v krásném prostředí u Přírodního divadla Konopiště. Pokud si budete chtít odpočinout a v pohodlí se přesunout z města Benešova do konopišťského parku, můžete využít městský turistický ekovláček. V těsné blízkosti zámku poznáte medvěda Jirku nebo můžete obdivovat pávy v Růžové zahradě. V Lesní obůrce lze pozorovat také jeleny, daňky nebo muflony.

Od 14.00 hodin zahájíme na louce u Přírodního divadla tvořivé dílny benešovského Domu dětí a mládeže a doprovodný program pro děti. O ten se postará Roadshow s Prasátky PIGY a LILY, ve které na vás čekají např. kouzelník, soutěže, malování na obličej, diskotéka a pěvecká vystoupení.