Informace pro obyvatele a návštěvníky
Informační centrum
MENU

Kulturní a informační centrum

 data-srcset
MENU

Kulturní a informační centrum Benešov, s.r.o.

Je městská obchodní společnost, která kompletně pořádá a zajišťuje kulturní a společenské akce v Benešově a na Konopišti.

Pod naši společnost patří vedení TIC Benešov a TIC Konopiště.

Pro obyvatele a návštěvníky města připravujeme nejrůznější akce:

Divadla, plesy, koncerty:

 • divadelní představení pro děti i dospělé
 • plesy
 • koncerty vážné i populární hudby
 • vánoční koncerty
 • dětská muzikálová představení

Open air eventy v centru města:

 • Benešov City Live
 • Benešovský Jarmark
 • Benešovské Posvícení
 • Benešovský Advent
 • Farmářské trhy včetně tematického Velikonočního a Adventního jarmárku

Zajišťujeme plesy pro benešovské i okolní střední školy a střední odborné školy. Každoročně zahajujeme plesovou sezonu Reprezentačním plesem města Benešov.

Od roku 2016 za podpory města Benešova a Středočeského kraje pořádáme nejvýznamnější událost léta, multižánrový open air festival na Masarykově náměstí s názvem Benešov City Live.

KIC Benešov každoročně připravuje divadelní představení jak na sezonu podzim/zima, tak na sezonu zima/jaro. Všechna představení se těší velkému zájmu veřejnosti.

Do našeho portfolia patří

Reprezentační ples

Plesem města Benešova pravidelně zahajujeme plesovou sezónu v našem městě. Kvalitní orchestr je pro nás základem hezkého večera a spokojených tanečníků. Taneční ukázky a hosté jsou vždy součástí připravovaného programu.

První jízda ekovláčku

Turistický ekovláček vyjede na svoji obvyklou trasu poprvé na začátku dubna, aby celou sezónu až do října přepravoval návštěvníky i místí obyvatele z Benešova na Konopiště a zpět. Jeho první jízda je doplněna menším doprovodným programem pro rodiny s dětmi, kteří se mohou svézt a vyfotit se i s maskotem – medvědem Jirkou. Na tento den jsou připraveny i dobrodružné týmové hry, ve kterých na účastníky kromě zážitků čeká také malá odměna.

Jaro Josefa Suka

Jsme pořadatelem hudebního festivalu, který připomíná odkaz významného českého hudebního skladatele Josefa Suka, rodáka z nedalekých Křečovic, který velkou část svého života spojil s Benešovem, kde žil i zemřel. Festival probíhá v měsících dubnu a květnu a je sestaven ze tří koncertů : Zahajovací koncert, Sborový koncert a Komorní koncert.

Benešovské čarodějnice

Tradiční předvečer Benešovského jarmarku se již několikátý rok odehrává na Masarykově náměstí, kam vás srdečně zveme na Benešovské čarodějnice. Od 18.00 hodin do 22.00 hodin je pro vás připraven hudební program včetně možnosti opékání špekáčků na ohništi.

Benešovský jarmark

Produkčně zajišťujeme tradiční celodenní májové slavnosti města, které se pravidelně konají 1. května na Masarykově náměstí. Dvě pódia a program od 9.00 do 19.00 hodin, na kterém se během celého dne střídají místní i známí umělci, představují např. Dechový orchestr ZUŠ J. Suka Benešov, Benešáček, Babouci, Štěpán Kojan, Pacholata, Nezmaři, Olga Lounová, Ewa Farna, No Name, Olympic, Meky Žbirka, kapely Jelen, Čechomor, Chinaski, Mirai, dále David Koller, Marek Ztracený, slovenská zpěvačka Kristina, populární česká slavice Lucie Bílá a mnoho dalších. Na Malém náměstí po celý den probíhá staročeský jarmark – dobový stánkový prodej – a také program pro děti s Domem dětí a mládeže Benešov. Celý den probíhá stánkový prodej na tradičních místech města a v přilehlých ulicích Masarykova náměstí.

Den dětí

Na Masarykově náměstí s námi můžete každoročně oslavit Den dětí. Připravujeme program kulturní i sportovní pro menší i dospívající děti. Vždy uvádíme doprovodný program – malování na obličej, soutěže, dílničky pro děti a další.

Benešov City Live

Produkujeme nejvýznamnější letní kulturní událost pod širým nebem v centru města Benešov na Masarykově náměstí. Multižánrový festival Benešov City Live, který patří svým rozsahem mezi ojedinělé kulturně společenské události s přehlídkou hudby, tance, divadla a letního kina se těší vzrůstajícímu diváckému zájmu. V bohatém programu se vstupem zdarma si může opravdu každý napříč generacemi vybrat to, co jej zajímá, a odnést si tak kromě neopakovatelné atmosféry sdílené radosti i neobyčejné kulturní zážitky.

Benešovské posvícení

Připravujeme tradiční víkendové posvícenské oslavy s kulturním programem pro děti i dospělé. Posvícenský farmářský trh, zábava, posvícenská pohádka a posvícenská „Pěkná hodinka“ probíhají na Masarykově náměstí od soboty do pondělí. Samozřejmě nechybí Mše svatá v kostele sv. Mikuláše.

Pietní akce

Zajišťujeme organizačně i technicky pietní akce konané na území města Benešova a v Konopišti. Vzpomínkovou akcí u památníků padlých vojáků a obětí válek si připomínáme významná data naši historie.

Taneční

Pravidelně několikátou sezónu jsme pořadatelem tanečních kurzů pro mládež. Od září do poloviny prosince každý pátek pod vedením tanečních mistrů – manželů Maršálkových – probíhají výukové lekce tance i společenského chování. Výukové lekce jsou doplněny dvěma prodlouženými a zakončeny závěrečným věnečkem.

S medem za medvědem

Přemýšlíte nad tím, jak zajímavě strávíte zářijovou neděli se svými dětmi? Máme pro vás tip na báječný výlet do Benešova s doprovodným programem na Konopišti.
V TIC na Masarykově náměstí v Benešově si vyzvednete herní plán, který v několika zastaveních nabízí spoustu vyžití, úkolů, rébusů a kvízů a vede až do areálu zámku Konopiště. Pokud si budete chtít odpočinout a v pohodlí se přesunout z města Benešova do konopišťského parku, můžete využít městský turistický ekovláček. V těsné blízkosti zámku poznáte medvěda Jirku nebo můžete obdivovat pávy v Růžové zahradě. V Lesní obůrce lze pozorovat také jeleny, daňky nebo muflony. Odměnou vám bude poklad na konci stezky a bohatý doprovodný program v krásném prostředí u Přírodního divadla Konopiště. Zahrát si můžete i některé dobrodružné hry, Benešovská tajemství nebo Konopišťský poklad. A když budete chtít spojit tento den i se sportovním zážitkem, zahrajte si discgolf buď v městském parku Klášterka nebo v Konopišti. Od 14.00 hodin zahajujeme na louce u Přírodního divadla tvořivé dílny benešovského Domu dětí a mládeže a bohatý doprovodný program pro děti.

Benešovský advent

Organizačně i technicky zajišťujeme jedno z nejhezčích období roku – advent. Program tohoto slavnostního období zahajujeme vždy první adventní neděli ROZSVÍCENÍM VÁNOČNÍHO STROMU na Masarykově náměstí. Koncerty místních souborů, sborů Základní umělecké školy J. Suka, Benešov a místních kapel vhodně doplňují program konaných akcí. Jednou z nich je i BENEŠOVSKÝ MIKULÁŠ, který pravidelně dorazí se svojí družinou na Masarykovo náměstí a nadělí dětem sladkosti i dárečky. Adventní program pokračuje vánoční pohádkou pro děti, společným zdobením vánočních stromečků na akci Ozdobíme stromečky a rozezní se zvonečky a vyvrcholí slavnostním vánočním koncertem v KD Karlov nebo v MD Na Poště.

Ozdobíme stromečky a rozezní se zvonečky

Tradiční akci na benešovském Masarykově náměstí s doprovodným programem organizujeme ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Benešov, který s dětmi vytváří vánoční výrobky v tvořivých dílnách vyhřívaného stanu. Akce se nese v duchu hromadného zdobení stromečků vlastními vyrobenými ozdobami. Stromečky ozdobené v den konání akce zkrášlují průčelí benešovské radnice po celý zbytek adventu až do Tří králů. Do akce se zapojují jak organizace města, školy, školky, školní družiny, tak rodiny s dětmi.

Farmářské trhy

V průběhu každého roku od dubna do listopadu pořádáme tradiční farmářské trhy na Masarykově náměstí s nabídkou lokálních produktů a ochutnávek. Sobotní dopoledne, kdy farmářské trhy v čase od 8.00 do 12.00 hodin probíhají, navíc vhodně doplňuje živá hudební produkce. Farmářské trhy pokračují i v prosinci, jsou zaměřeny na vánoční tematiku a Adventní jarmárek poslední týden před Štědrým dnem zakončuje sezónu farmářských trhů v Benešově.

Naše služby

Tisk

Zajišťujeme:

 • Barevný i černobílý tisk A3, A4
 • Plotrový tisk A0, A1, A2
 • Kopírování a skenování
 • Laminování A3 a A4
 • Výroba placek

Provozní doba:
Po-Pá     09:30 – 11:30

V případě zájmu nás kontaktujte na:
Tel: 737 205 536
Email:

Výlep plakátů

Výlep plakátů v Benešově

TIC Benešov, Masarykovo náměstí 230, je sběrným místem pro letáky a plakáty k výlepu na veřejných a reklamních plochách.

Seznam výlepových ploch:

 • Bezručova
 • Hráského
 • Jiráskova
 • Jiřího Franka
 • Na Bezděkově
 • Nová Pražská – 2 plochy
 • Táborská – 2 plochy
 • Tyršova

V případě zájmu zasílejte své objednávky e-mailem:
Vždy uveďte – rozměr, počet a termín
Čas převzetí plakátů výlepovou službou – 9.00 hodin – 16.00 hodin v TIC Benešov, Masarykovo náměstí 230
Výlep plakátů – každou středu

Ceny výlepu (bez DPH)
1 ks formát A1 (59×84 cm) = 8 Kč / den
1 ks formát A2 (42×59 cm) = 6 Kč / den
1 ks formát A3 (30×42 cm) = 4 Kč / den
Nejmenší objednávka = 300 Kč
Platba předem na účet: 209751585/2010
Fakturace na tel.: 602 968 928

Zaměstnanci, kteří plakáty vylepují, jsou osoby se zdravotním postižením.
Splňujeme zákon 435/2004 Sb. o zaměstnanosti.

Jarní a podzimní bazárky

Jarní a podzimní bazárky

Každé jaro a podzim pořádáme v KD Karlov jednodenní bazar dětského oblečení.
Připravujeme maximálně 31 stolů / 1 den.

Ceník:
1 celý stůl – 120 Kč
polovina stolu – 60 Kč

Registrace písemně:

Příjezd možný 1 hodinu před začátkem akce. Ke KD Karlov je možné přijet autem a vyložit zboží. Parkování v okolí budovy KD Karlov není dovoleno.

Prodej vstupenek

KIC provozuje od roku 2012 úspěšný ticketingový a rezervační systém provázaný s nejsilnějším portálem na trhu Ticketportal.
Díky tomuto systému si mohou návštěvníci kulturních akcí pořádaných společností KIC rezervovat nebo koupit vstupenku i z pohodlí domova.

Prodej vstupenek je možný:

Prodej suvenýrů

 

Suvenýry je možné zakoupit v TIC Benešov a TIC Konopiště. Nabízíme bohatý výběr upomínkových i dárkových předmětů, vybrané propagační materiály pivovaru Ferdinand, také knihy a další doplňkový sortiment.

Více informací v záložce TIC.