MENU
MENU

Vítejte na Konopišti

Konopiště

Přijeli jste do Benešova a chtěli byste vaši návštěvu zpestřit nevšedními zážitky?

Ekovláček

Třeba se vydejte turistickým ekovláčkem, který vyjíždí od benešovského Turistického informačního centra, a doveze vás pohodlně na Konopiště.


Zámek Konopiště

Čeká na vás krásný zámecký areál s přilehlým rybníkem a s kouzelným výhledem na zámek Konopiště.


TIC Konopiště

V Turistickém informačním centru u hráze konopišťského rybníka se dozvíte vše, co potřebujete při vašem pobytu v Benešově a okolí. Zcela jistě si vyberete suvenýr z naší bohaté nabídky jako upomínku nebo dárek pro vás i vaše blízké.


Přírodní divadlo Konopiště

Celý areál Přírodního divadla Konopiště se v období od května do začátku října nese ve znamení konání mnoha kulturních i sportovních akcí, mezi nejznámější patří tradiční narozeninový koncert rádia Blaník, rodinný festival rádia Frekvence 1 Paráda fest, oblíbené jsou tradiční Kryštof kempy, dále různé koncerty, muzikály, rodinné festivaly, opery, běžecké závody apod.


Stezka s medem za medvědem

Kromě naučných stezek a dobrodružné hry si můžete projít tradiční Stezku s medem za medvědem, která však začíná v historickém centru Benešova, povede vás nejznámějšími místy města až na Konopiště, kde v infocentru končí, a kde na dětské návštěvníky čeká zasloužená odměna.

Každý rok v polovině září pořádáme rodinné odpoledne na louce u Přírodního divadla Konopiště s doprovodným programem k Stezce s medem za medvědem.

Bosostezka


Nová „bosostezka“ v srdci konopišťského parku pobaví a zpříjemní dny nejen rodinám s dětmi.


Naučné stezky

Historie a příroda konopišťského zámeckého parku

Trasa naučné stezky návštěvníka provází okruhem s 12 zastaveními, která se věnují tématům z historie parku, jeho sochařské výzdobě i dendrologickým zvláštnostem. Návštěvník může zvolit kratší trasu asi 1,5 km, která prochází partiemi přilehlými k zámku, zejména krásnými barokními terasami a Růžovou zahradou. Na ni volně navazuje 5 km dlouhá trasa přes zadní části přírodně krajinářského parku s tématy o tamních ekosystémech. Stezka je upravena pro cyklisty i tělesně postižené.

Pod stromy

Naučná stezka dlouhá 2,5 km. Během procházky se na ilustrovaných obrazových tabulích podrobně seznámíte s celkem 11 stromy, které rostou nejen v zámeckém parku, ale také v našich lesích. Začátek stezky se nachází u hráze Zámeckého rybníka, prochází Růžovou zahradou, kde odbočuje na lesní cestu vedoucí nad Přírodním divadlem Konopiště. Stezka pak pozvolna stoupá až k dřevěnému altánu na Tuškově. Konec stezky je u odbočky na Šibernu.

Lesní stezka Ferdinanda d´Este

Naučná stezka v délce 1,5 km procházející lesnatou částí areálu přírodně krajinářského parku u zámku Konopiště seznamuje na 12 zastávkách s dobou F. F. d’Este, historií a současností zámeckého parku, lesem ve všech jeho podobách, myslivostí, lesním hospodařením a různorodou flórou a faunou lesa. Stezka začíná u zámku Konopiště, končí u vstupní brány do konopišťského zámeckého parku od Benešova.


Medvěd Jirka

Kromě zvířat, která můžete pozorovat v lesní obůrce u restaurace Stará Myslivna, najdete v Konopišti nejznámějšího obyvatele zámeckého areálu. Tím je medvěd Jirka, který žije v zámeckém výběhu.


Růžová zahrada

Můžete se projít parkem nebo kolem konopišťského rybníka a pokud zajdete do Růžové zahrady, obklopí vás její nevšední romantická atmosféra.

Nad Růžovou zahradou se nachází lesní dětské hřiště s mnoha zajímavými herními prvky. I sem vás zaveze turistický ekovláček.


Stará Myslivna

Dětem se bude líbit obůrka u restaurace Stará Myslivna, kde se volně pohybují mufloni, srnky a daňci.

V dosahu konopišťského zámku jsou dvě zpoplatněná parkoviště – centrální pod zámkem a menší parkoviště pod hrází konopišťského rybníka.

Pozorování lesních zvířat v obůrce